Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Concurs: Creează favicon pentru CD-Forum

5 participanți

In jos

Concurs: Creează favicon pentru CD-Forum Empty Concurs: Creează favicon pentru CD-Forum

Mesaj Scris de Keir Mier Iul 04, 2012 2:28 am

Concurs: Creează favicon pentru CD-Forum

CD-Forum vă invită să participaţi la primul concurs organizat de el. Acest concurs are ca temă crearea unui favicon pentru a putea fi ataşat forumului, desigur. Faviconul este acea mini-iconiţă, dacă îi putem spune aşa, care este afişată în tab-ul de sus, lângă numele forumului. Iată mai jos informaţiile necesare pentru a participa la acest concurs, cât şi premiile.

Informaţii generale şi mici reguli:


=> Faviconul trebuie sa aiba marimea de 16x16 pixeli;
=> Faviconul nu trebuie sa contina mesaje ofensive, care ar putea priclita linistea acestui forum;
=> Acesta trebuie sa relateze continutul forumului si sa fie destul de explicit;

Premiile puse in joc:


=> Locul 1: 500 de puncte, posibilitatea activarii semnaturii in care isi poate trece un link catre forumul propriu si reclama pe acest forum in Generalitati sau in footer; Desigur, pe langa aceste premii, faviconul acestuia va fi atasat forumului.

=> Locul 2: 300 de puncte, posibilitatea activarii semnaturii in care isi poate trece un link catre forumul propriu;

=> Locul 3: 150 de puncte;

=> Participantii acestui concurs vor primii cate 50 de puncte pentru a le putea multumii efortului depus;

Participarea se face in acest topic prin raspunderea acestuia, in care veti adauga si faviconul creat. Mult succes!


Ultima editare efectuata de catre Keir in Dum Sept 30, 2012 8:03 am, editata de 1 ori
Keir
Keir
Administrator
Administrator

Mesaje Mesaje : 194
Puncte Puncte : 9307
Versiune Versiune : Concurs: Creează favicon pentru CD-Forum 9ss3ms10

Sus In jos

Concurs: Creează favicon pentru CD-Forum Empty Re: Concurs: Creează favicon pentru CD-Forum

Mesaj Scris de Răzvan. Joi Iul 05, 2012 2:57 am

Concurs: Creează favicon pentru CD-Forum Muvllw
Urat dar nu am avut idei.
Răzvan.
Răzvan.
Contribuitor
Contribuitor

Mesaje Mesaje : 57
Puncte Puncte : 9113
Versiune Versiune : Concurs: Creează favicon pentru CD-Forum 9ss3ms10
Varsta Varsta : 28
Localizare Localizare : Romania.

Sus In jos

Concurs: Creează favicon pentru CD-Forum Empty Re: Concurs: Creează favicon pentru CD-Forum

Mesaj Scris de Keir Joi Iul 05, 2012 3:49 am

Faviconul nu trebuie neaparat să fie creat de voi. Poate fi luat şi de pe site-urile de icon-uri, dar să aibă dimensiunile corespunzătoare. Desigur, şansele vor fi mai multe atunci când opera vă va aparţine. Very Happy

Important! Durata concursului nu va fi una prestabilită. Vom închide concursul atunci când vom considera că trebuie făcut acest lucru.
Keir
Keir
Administrator
Administrator

Mesaje Mesaje : 194
Puncte Puncte : 9307
Versiune Versiune : Concurs: Creează favicon pentru CD-Forum 9ss3ms10

Sus In jos

Concurs: Creează favicon pentru CD-Forum Empty Re: Concurs: Creează favicon pentru CD-Forum

Mesaj Scris de Tavy Sam Iul 07, 2012 6:14 am

Concurs: Creează favicon pentru CD-Forum 73bcf96ef0
Tavy
Tavy
Membru nou

Mesaje Mesaje : 3
Puncte Puncte : 9217
Versiune Versiune : Concurs: Creează favicon pentru CD-Forum 9ss3ms10
Localizare Localizare : Bârlad

Sus In jos

Concurs: Creează favicon pentru CD-Forum Empty Re: Concurs: Creează favicon pentru CD-Forum

Mesaj Scris de Keir Lun Iul 23, 2012 2:29 am

Concursul va mai fi lasat deschis pana pe data de 1.08.2012. Asteptam in continuare lucarile dvs. Fie ca cel mai bun sa castige! cheers
Keir
Keir
Administrator
Administrator

Mesaje Mesaje : 194
Puncte Puncte : 9307
Versiune Versiune : Concurs: Creează favicon pentru CD-Forum 9ss3ms10

Sus In jos

Concurs: Creează favicon pentru CD-Forum Empty Re: Concurs: Creează favicon pentru CD-Forum

Mesaj Scris de CIOCĂNEL Vin Iul 27, 2012 5:34 am

Concurs: Creează favicon pentru CD-Forum Vjjk3yppirtj4a5b7m1
Cod:
http://extreme-play.ro/images/vjjk3yppirtj4a5b7m1.png

Concurs: Creează favicon pentru CD-Forum F2skmva1b8oke7r758jc
Cod:
http://extreme-play.ro/images/f2skmva1b8oke7r758jc.png
CIOCĂNEL
CIOCĂNEL
Membru nou

Mesaje Mesaje : 34
Puncte Puncte : 8820
Versiune Versiune : Concurs: Creează favicon pentru CD-Forum 9ss3ms10
Varsta Varsta : 25
Localizare Localizare : Durham, North Carolina

http://www.crazyart.lforum.biz

Sus In jos

Concurs: Creează favicon pentru CD-Forum Empty Re: Concurs: Creează favicon pentru CD-Forum

Mesaj Scris de Adi. Sam Sept 29, 2012 2:49 am

Va rugam sa ne scuzati pentru perioada de inactivitate si pentru ca nu am oferit premiile la timp.

Ok, deci sa incepem...

Concurs: Creează favicon pentru CD-Forum 760475Locul 1 si in acelasi timp castigatorul acestui concurs: Tavy. Felicitari!

Concurs: Creează favicon pentru CD-Forum 620662Locul 2: Răzvan.


Vad ca nu s-a prea "inghesuit" lumea sa participe la acest concurs. Sa speram ca la celelalte concursuri vom avea o concurenta mai mare.

CIOCĂNEL, imi pare rau, dar hostul pe care ati urcat imaginile se pare ca nu este de cea mai buna calitate. O sa primiti doar 50 de puncte pentru participare.

Numai bine!
Adi.
Adi.
Administrator
Administrator

Mesaje Mesaje : 101
Puncte Puncte : 8673
Versiune Versiune : Concurs: Creează favicon pentru CD-Forum Bfnu6t10
Localizare Localizare : New Jersey

Sus In jos

Concurs: Creează favicon pentru CD-Forum Empty Re: Concurs: Creează favicon pentru CD-Forum

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum